Amerika Vizesi İçin Gerekli Olanlar

Amerika Vizesi İçin Gerekli Olanlar

Amerika’ya gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat öncesinde vize almanız gerekecek ve vize sürecinde sizlere birtakım sorular yöneltilecek. Bu soru ortamının yaratıldığı nokta ise; gerçekleştirilen mülakatları ifade etmekte. Amerika vizesi mülakat soruları nelerdir? Sorusunu irdeleyelim: birçok insanın hayatında ilk defa gireceği mülakatta neler sorulduğu yönünde çeşitli soru işaretleri ile vakit geçirdiği bilinir. Çeşitli araştırmalar yaparak bu konuda bilgi edinmek isteyen bireylerin son derece haklı bir gayret gösterdiklerini söylemek mümkün. Mülakatlarda genel hatlarıyla:

  • Amerika’yı ziyaret etme amacınız ?
  • Amerika’da ne kadar sürelerle kalmak istediğiniz?
  • Günlük yaşamda ne işle meşgul olduğunuz?
  • Masraflarınızı nasıl karşılamayı düşündüğünüz?
  • Amerika’nın hangi şehrine gitmek istediğiniz?

Gibi sorular yöneltilecektir. Önemli olan husus sorulardan daha ziyade sorulara verilen yanıtlardır. Vize alınıp alınamayacağınız belirleyecek en önemli husus elbette; sorulara ne denli sakin ve doğrucu bir biçimde yanıt verildiğidir. Mülakatı gerçekleştiren memurların verilen yanıtlardan tatmin olması halinde vizenin verilmemesi için herhangi bir neden kalmamış demektir! Soruların yanıtını ister kendi ana dilinizde ister İngilizce olarak yanıtlayabilirsiniz. İngilizce konuşma seviyeniz iyi ve akıcı ise; bu dilde yanıtlamanız çok daha yerinde olacaktır ancak; konuşurken gerilen bir yapıya sahipseniz; kendi dilinizde yanıtlama fırsatı da sunulmakta.

Amerika vizesi reddedilme nedenleri’ni incelediğimizde; geçmişinizde herhangi bir husustan dolayı yargılanmış bir insan olmanız, günlük yaşamdaki gelirinizi belgelerle ispatlayamamanız, vize dosyanızda bulunması gereken evraklardan birinin eksik olması, onaylı seyahat belgesinin bulunmaması, aynı ülke için sınır dışı kararının daha önce verilmiş olması, gidilmek istenen ülkenin güvenlik politikasını ihlal edecek bir durumun tespit edilmesi, seyahat süresi boyunca masrafları karşılayacak miktarın ispatlanamaması, takdire bağlı red gibi birçok nedenden dolayı vize verilmeyebilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Rehberi Online Kayıt İşlemi

Firma Rehberi Online Kayıt İşlemi

Hile Satışı Yapan Yerler

Hile Satışı Yapan Yerler

Sosyal Medya Etkileşimlerimi Nasıl Artırabilirim?

Sosyal Medya Etkileşimlerimi Nasıl Artırabilirim?

Hesabımın Keşfete Çıktığını Nasıl Bilebilirim?

Hesabımın Keşfete Çıktığını Nasıl Bilebilirim?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir