Bergama Gri Granit Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Bergama Gri Granit Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ülkemizin İzmir ilinin Bergama ilçesinden çıkarılarak Türkiye’nin granit pazarına sunulan granit türü olarak Bergama gri granit , sert dayanıklı ve doğal bir taştır. Doğanın zorlu şartlarına karşı sertliği sayesinde durmayı başaran granit’in kullanıcı dostu yapısı sayesinde de dünyanın her yerinde tercih edildiği dikkat çeker. Gri zemin üzerinde bulunan siyah noktalar ile görüntü bakımından bambaşka bir formu beraberinde getiren ürün türünün uygun fiyat seçeneği ile gelmesi kullanıcıların göz bebeği olmasını sağlamıştır. Küp taş olarak sıklıkla imal edilmesi kullanıcıların ve uygulayıcıların en çok bunu tercih etmesinden kaynaklanır. Küp taş yapısı granitin farklı granit türleri ile kombinlenmesini kolaylaştırır. İstenilen ölçü ve ebatlarda kesimi yapılabilen granitin yüzeyi parlaklık kazanabilmesi adına cilalama, honlama ve yakma işlemlerine maruz bırakılır. Çeşitli işlemlerden geçirilmesinin ardından uygulandığı alanlarda yarattığı o özel görünüm etkileri her bakımdan görülmeye değer olur.

Isı alışverişini engelleyerek, su geçirimini ortadan kaldıran Bergama gri granit iç ve dış mekanlarda çeşitli noktalarda kullanılır. Kullanım alanları; mutfak tezgahı, kaldırım, sokak ve yaya yolu, döşeme kaplama, yağmur olukları, engelli taş, dış cephe kaplama, parke taşı, kaldırım taşı, merdiven kaplama, basamak kaplama, süpürgelik ve rıht, döşeme kaplama, zemin kaplama, yüzey işlem ve kesim çeşitlerinde tercih edilir. Görüntüsü, kullanılabilirliği ve dayanıklılığı ile tüm dünyaya kendisini kanıtlamayı başarmış bir granit türü olarak ülkemizin önemli değerlerinden birtanesidir. Cilalı, fırçalanmış ve patinatolu, bordür ve küp taş, plaka, blok este, eskitme ve ham yüzey, mucartalı, yakılmış ve epoksi gibi çeşitleri bulunan bir ürün grubudur.

Dünyanın her yerinde bahsi geçen iç ve dış mekanlarda kullanımı yapılan gri granit ürünü kullanıcı memnuniyetini zirvelerde yaşatır. Oluşturduğu özel etkiler bakımından her kesimden aile tarafından tercih edilir ve kullanılmaya devam eder. Kullanımı geniş sınırlara ulaşan ürünün en özel nitelikleri ile kullanıcılarına hizmet etmesi kullanıcı çeşitliliği elde etmesini sağlamıştır. Gerçek özellikli pek çok ürün çeşidinin bu kategori altından sunulduğu görülür. Sunumu yapılan ürünlerin uygulandığı alanlarda kendisini gösterir bir ihtişam ile her daim hizmet vermeye devam ettiği dikkat çeker.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Örnekleri

Banyo Örnekleri

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Konya’da Emlak Firmaları

Konya’da Emlak Firmaları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir