Bişektomi Riskleri Nelerdir? Var Mıdır?

Bişektomi Riskleri Nelerdir? Var Mıdır?

Estetik açıdan herhangi bir uzvunun görünümünden memnun olmayan hastalarda çeşitli soru işaretleri yer alabilir. En baştaki soru işareti de risk faktörüdür. Kapalı burun estetiği videolarını saatlerce izleyip, aynı şeyleri yaşayacağını hayal eden birçok hasta vardır. Burun estetiği sonrasında ne olabileceğini araştırmakta olan kişiler vardır. Bunlar bizce çok normal düşüncelerdir. Kişi, estetik açıdan bir değişim kararı almaktadır. Olası bir sorunu önceden bilmek, gerekirse kendisini buna hazırlamak isteyecektir.

Burun estetiklerinde en çok karşılaşılan sorun olan nefes alamama sorunu, hastalar tarafından bilinebilmektedir. Mesela böyle bir sorun rahatsız edici dereceye ulaşırsa, hekimler tarafından hemen revizyon burun estetiği operasyonu talep edilir. Yaşayacağınız bu risk faktörleri uzman cerrahlar tarafından kısa süre içerisinde aşılacaktır.

Bişektomi de kişilerin özellikle kadınların sık tercihleri arasındadır. Tabii ki erkekler de bu ameliyatı tercih etmektedirler. Ancak istatistiklere göre kadınların çok daha fazla tercih ettiklerini görebiliyoruz. Peki, yanak inceltme operasyonu olan bu ameliyatın bir riski var mıdır? Tedavi sonrasında olası bir istenmeyen durum kendisini gösterebilir mi?

Bişektomi ameliyatı diğer operasyonlara göre çok daha kısa sürelidir. Risk faktörleri çok daha düşüktür. Genellikle gelen şikayetlerin başında yanak ağrısı yer almaktadır. Bunun dışında özel olarak bahsedilmiş bir şikayet yoktur. Risk faktörü son derece düşük, başarı oranı son derece yüksek olan bir operasyon olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Bursa Spa Hizmeti

Bursa Spa Hizmeti

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir