Cami Halısı Ölçüleri Nasıl Olmalı

Cami Halısı Ölçüleri Nasıl Olmalı

Dinimizin emretmiş olduğu ibadetlerimiz arasında yer alan namazlarımızı, steril ve konforlu ortamlarda yapmamız önerilir. Kişi bu şekilde ibadetine ne kadar değer verdiğini de gösterir. Bu açıdan baktığımızda, ibadetlerimizi, belirli bir huşu içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz camilerimiz çok değerlidir. Camilerin mimari planı, teknik detayları derken, cami halısı tercihlerine kadar ince, üzerinde düşünülmüş kararlar sirayet etmelidir.

Günümüz pandemi şartlarında seccadeli cami halısı konusu çok daha öne çıkmaktadır. Çünkü biliyorsunuz ki, halı gibi materyaller üzerinde virüsler tutunabiliyor, yaşayabiliyorlar. Bu da cami gibi ibadet ortamların virüs yayılımına müsaade etmesi anlamına gelir. Dahası, sterillikten uzaklaşması demektir. Ancak yukarıda namazlarımızı olabildiğince steril ortamlarda yapmamız gerekiyor demiştik.

Bu noktada, seçilecek olan cami halıları, belirli özellikleri ihtiva etmelidirler. Bu özellikler, antibakteriyel olmaları ile başlamalıdır. Kolay temizlenebilecek yapıya sahip olmaları gereklidir. Kaygan olmalaları ibadet sırasında önemlidir. Yoğun ve sürekli bir trafik altında kalacağını düşünürsek dayanıklı olması da gerekiyor. Ayrıca alev almayacak yapıda olması da önemli bir detay oluyor.

Buna ek olarak boyut konusu önemlidir. Tavsiyemiz kendi aldığınız ölçüler sonrasında böyle bir karara varmamanızdır. Bunun yerine hizmet talep edeceğiniz kurumdan profesyonel ölçüm hizmetleri almanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yaptığınızda, uzman kişiler halı ölçülerini belirler ve sonrasında belirlenmiş olan bu ölçüye nokta atışı uyumlu şekilde üretilmiş halıları montajlarlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Örnekleri

Banyo Örnekleri

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Konya’da Emlak Firmaları

Konya’da Emlak Firmaları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir