Diş Estetiği Tedavi Süreci Nasıldır?

Diş Estetiği Tedavi Süreci Nasıldır?

Dişlerimizin bakımı ve estetiği, mutlaka dikkate alınması gerekli olan bir süreçtir. Diş estetisyenleri tarafından ele alınmakta olan bu süreç, çeşitli aşamaları içermektedir. Her aşama kendi içerisinde önem arz etmektedir. Uzun süreli bir süreç olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tabii ki  bu süreç biraz daha kişinin durumuyla ilişkilidir. Eğer çok kötü bir durum yoksa, tabii ki sürecin daha da kısalacağını belirtebiliriz.

Diş estetiği için çeşitli kriterler ele alınmaktadır. Birazdan zaten tedavi sürecini paylaşacağız. Bu aşamalarda nelere dikkat edilmekte olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Hangi sinyaller diş estetisyenleri açısından önemli oluyor, anlayacaksınız. Ama ondan öncesinde siz aynaya baktığınızda ne düşünüyorsunuz? Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, diş hekimine görünmeniz sizin için önemli olabilir. Genel olarak diş hekimlerinin izledikleri aşamaları şöyle sıralayabiliriz:

  1. Sorun tespit edilmiş olan yapıların tedavisi için planlamanın yapılması
  2. Sorunların tedavi edilmesi için gerekli planlama sürecinin hayata geçirilmesi. Bu aşamada İmplant , diş teli gibi tedavilere başvurulabilir.
  3. Sararmış olan dişlerin beyazlatılması

Kabaca izlenebilecek olan planlama sürecini bu şekilde özetleyebiliriz. Tabii ki yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Eğer mesela ileri seviye ortodonti rahatsızlıklarınız tespit edilirse, bu süreç çok daha farklı basamaklara erişebilir, uzun süreli olabilir. İlk aşamada alt ve üst çenenizin röntgen filmleri incelenecek, gerekli görüşler sizlere iletilecektir. Sizler de bu şekilde soruna dair çıkarımları görebileceksiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Bursa Spa Hizmeti

Bursa Spa Hizmeti

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir