İnternetten Editörlük Yapmak

İnternetten Editörlük Yapmak

Geçtiğimiz günlerde oldukça ünlü bir internet portalı internetten para kazanma ‘nın yolları üzerine yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre ülkemizde en çok tercih edilen üç yöntem; internetten ürün tanıtımı, internetten anket doldurma ve internetten yazarlık yapmaktır. Bu üç sektör ülkemizde internetten para kazanmak isteyen bireylerin en çok tercih ettikleri ve en güvenilir buldukları alanlardır. Yapılan araştırmalar sonucu bu sektörleri en çok işsiz kalanların ya da maaşları yetmediği için geçim sıkıntısı çekenlerin ve ek gelir ihtiyacı duyan bireylerin tercih ettiği görülmektedir.

İnternetten para kazanma sektörü yeni gelişmekte olan fakat oldukça fazla talep gören bir sektördür. Tüm dünya da ek gelire ihtiyacı olan yüzlerce insan vardır ve hepsinin bir ikinci işe girecek kadar vakti ya da enerjisi olmaya bilir. Bu durumlarda internet üzerinden çalışmak bireylere oldukça avantaj kazandırır. Bu sayede hem evlerinde vakit geçirmiş ve dinlenmiş hem de çalışmış olurlar. Bu bir part time işe göre daha az yorucu olur. fakat internet üzerinden para kazanmak için hangi –yolu seçerseniz seçin belli bir zaman ayırmanız kesinlikle gerekmektedir. Yazarlık sektöründen örnek verirsek; her gün 10 adet makale girseniz bile bu tüm akşamınızı alacaktır ve size aylık geliri 300 tl civarı olacaktır. Yani ayda en az bin TL gibi bir geliri hedefliyorsanız bu ise bunun 3 katı zaman ayırmanız gerekmektedir.

Yeterli zamanınız ve yeterli bilgi birikiminiz varsa internet üzerinden çalışmak oldukça kolaydır. Bazen hiç bilmediğiniz konularda makale yazmanız istenebilir. Bu internette yazarlık yapma sürecinde karşılaşabileceğiniz en büyük zorluk olur. Bu durumda yazılara başlamadan önce konuyla ilgili daha önce yazılmış makaleleri incelemek size yardımcı olacaktır. Fakat siteler özgün içerikler istedikleri için makaleleri okuduktan sonra analiz etmeli ve bilgilerinizle sentezlemeli ve ondan sonra yeni makale yazımına başlamalısınız. Ancak bu yolla özgün bir içerik yaratabilirsiniz. Aksi taktirde okuduğunuz makalenin etkisinde kalabilir ve benzer bir içerik ortaya çıkarabilirsiniz. Bu durumda yazınız özgün olamaz ve web sitesi bu içeriği kullanamaz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Rehberi Online Kayıt İşlemi

Firma Rehberi Online Kayıt İşlemi

Hile Satışı Yapan Yerler

Hile Satışı Yapan Yerler

Sosyal Medya Etkileşimlerimi Nasıl Artırabilirim?

Sosyal Medya Etkileşimlerimi Nasıl Artırabilirim?

Hesabımın Keşfete Çıktığını Nasıl Bilebilirim?

Hesabımın Keşfete Çıktığını Nasıl Bilebilirim?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir