İş Güvenliği Bilinci ve Zorunluluğu

İş Güvenliği Bilinci ve Zorunluluğu

Son dönemlerde iş yerlerinde meydana gelen işçi kazaları sebebi ile iş güvenliğine olan duyarlılık oldukça artmıştır. Bu sebeple izmir osgb ve aydın osgb firmalarına olan talepler birden artış göstermiştir. Özellikle Soma’ya yakın olan illerde duyarlılık daha fazla artmıştır. Soma’da verdiğimiz büyük kayıpların ardından halkımız iş güvenliği ve işçi sağlığı konusun da daha fazla bilinçlenmiştir. Bildiğimiz üzere ülkemiz yaşayarak öğrenen bir ülkedir. Bu sebeple tecrübe edilen bir olay ardından önlemler alınır.

Umarız ki yetkililer gerekli önlemleri alır ve bu tip kazalara tekrar rastlamaz. Umarız ki Soma’da kaybettiğimiz 300’ün üzerinde kardeşimizin ailelerine yeni hüzünlü aileler eklenmez. Bu gibi büyük toplu kayıplar herkesi derinden üzer. Bu sebeple iş yerimizde bir iş güvenliği uzmanı çalıştırmaya özen göstermeli ve insan hayatının maddi şeylerin önünde geldiğini unutmamaları gerekir. Ancak bu şekilde işçi ölümlerinin önüne geçilebilir. İşçilere acil bir durumda yapması gerektikleri şeylerle ilgili tatbikat yapılması gerekmektedir.

Bu tatbikatlar sayesinde işçiler bir acil durum da yapmaları gerektikleri şeyler konusunda bilinçli oldukları için paniğe kapılmazlar. İlk öğretim döneminde ki okullarda dahi düzenli olarak bir acil durumda öğrencilerin yapmaları gereken şeyleri öğrenmeleri için tatbikatlar yapılır. Bu tatbikatlar sayesin de öğrenciler hayatlarında bir doğal afetle yada acil bir durum ile karşılaştıklarında panik olmak yerine bilinçli bir şekilde hareket ederek hayatta kalabilirler.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir