Sağlık İçin Pedal Çevirin (Bisiklet Kullanın)

Sağlık İçin Pedal Çevirin (Bisiklet Kullanın)

Herkes sağlıklı bir yaşam için pek çok farklı yöntem ile spor yapmaktadır ancak hem gezebilmek hem de spor yapabilmek için tek bir seçenek vardır oda bisiklet. Yapacağınız gezinti türüne göre seçeceğiniz bisikletler ile yolculuğunuz daha keyifli olacaktır, bisiklet denilince akla gelen ilk marka carraro bisiklet olarak bilinir. Çoğu kişi bisiklet binmeyi eğlenceli bir aktivite gibi görse de aslında bir spor branşıdır.

Bisiklet Çeşitleri

Kendi bünyesinde carraro bisiklet ürünlerini birkaç çeşit olarak sınıflandırmıştır, başlıca tercih edilen ürün çeşitleri dağ bisikletleri, şehir bisikletleri, yarış amaçlı bisikletler ve çocuklar için özel seri bisikletlerdir. Dağcılık sporu ile uğraşanlar tırmanışların haricinde patika yollarda kullanabilmek adına dağ bisikletlerini seçerler, dağ bisikletleri yol bisikletlerine nazaran daha ağırdır ve yaygın kullanılanları 26 janttır. Engebeli arazilerde rahat hareket edebilmek adına tırnaklı ve normallere göre daha kalın lastiklere sahiptir ayrıca çift amortisör sistemine sahiptirler.

Bisikletin Yakın Tarihi

Tekerleğin icadı bilindiği gibi taş devrine kadar dayanmaktadır ancak bisikletin icadı daha yakın bir tarihe dayanmaktadır. Bilinen ilk bisiklet 1861 yılında Fransa’da bulunmuştur, günümüze kadar da ilerleyerek ve kendini geliştirerek gelmeyi de başarmıştır carraro bisiklet firmasının da bugünkü bisikletler ve çeşitleri konusunda epeyce çalışmaları olmuştur. Her ne için kullanılırsa kullanılsın temelinde eğlence ve hareket yatan bisiklet modern çağda ulaşım aracı olarak bile kullanılır duruma gelmiştir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Örnekleri

Banyo Örnekleri

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Hayaller Gerçeğe Dönüyor

Konya’da Emlak Firmaları

Konya’da Emlak Firmaları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Bakırköy Eşya Depolama Fiyatları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir