Sağlıklı Dişler Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı Dişler Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişlerinizin farklı fonksiyonel, fonetik ve estetik rollerini tam anlamıyla oynamalarına izin vermek için dişlerinizi doğru şekilde korumak çok önemlidir. Bu, sadece günlük fırçalama değil, aynı zamanda yeterli bakımdan yararlanmak için düzenli konsültasyonları da gerektirir.

Dişlerin Bakımında Dikkat Edilecekler

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak bile plağı tam olarak çıkarmaz çünkü arka dişlerin yanı sıra diş etinin ve dişin bazı kısımlarına ulaşmak zordur. Yemek artıkları ve bakteriler bu nedenle oraya yerleşir ve zamanla mineralize olur ve tartara dönüşür. Bu tartar artık fırçalanarak çıkarılamaz ve daha sonra diş hekimi, iyi bir ağız sağlığını garanti altına almak için diş etinin altında saklı olanların yanı sıra görünür tartarı gidermeyi içeren kireç çözme işlemine geçer. tuzla diş kliniği olarak en iyi doktorlar ile düzenli diş kontrolü yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Diş Tedavilerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Talihsiz bir olay, bir veya daha fazla dişin kırılmasına ve sonuç olarak bunların cansızlaşmasına neden olduğunda, yapısal hasarı düzeltmek için bir diş kronunun yerleştirilmesi gerekli olabilir. Bir olan yapay diş protezi ile ya da kısmen veya tamamen korunması için diş kapsayan bir metal alaşımından olmadan, alümina seramik (ya da porselen) ‘de mühürlendikleri ve bu nedenle ağızda sabitlendikleri için hassas dişleri korumak için en iyi uzun vadeli tedavidir. tuzla diş kliniği olarak her türlü diş tedavisinde uzman kadro ile en iyi tedavi yöntemlerini sunmaktayız.

Diş Protezinde Dikkat Edilecek Hususlar

Bir diş protezinin takılması, genellikle birkaç dişin kaybedilmesi durumunda gerekli bir bakımdır, kron ve köprülerin kurulumunu belirtemediğimizde eksik dişlerin yerini alır. Bu tekniğin taç veya köprüye kıyasla en büyük dezavantajı, çıkarılabilir olması ve bu nedenle hasta tarafından daha az tolere edilmesidir. Bazen reçineden yapılırlar veya daha sofistike bir metal çerçeveye (stelit) sahiptirler. tuzla diş kliniği olarak en hassas tedavilerde dahi en iyi sonuç konusunda iddaalıyız.

Protezler bilinmesi gereken çeşitli şekillerde mevcuttur:

  • Geçici reçineli kısmi protezler
  • Metal çerçeveli kalıcı kısmi protezler (stellitler)
  • Tam rezin protezler
  • İmplantlarda kısmi veya tam protezler
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Masseter Botoksu Nedir? Kimlere Uygulanır?

Bursa Spa Hizmeti

Bursa Spa Hizmeti

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Lazer Epilasyon ile Güzellik ve Zarafet

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Şişli’de Protez Saç Merkezi Arayanların Tercihi Oscar Hair

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir