Amerika Vize Uygulamaları

Amerika Vize Uygulamaları

Amerika vize uygulamaları konusunda çözüm bulmak istediğinizde yatırımcılar için verilen vizeleri deneyimleyebilirsiniz.

Amerika vize başvurusu yapmak isterseniz yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Çünkü yatırımcılar için son derece idealdir. Yatırımcılar ve girişimciler için Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak üzere çifte Amerikan vatandaşlığı almanın farklı yolları olduğunu duyduklarında insanlar genellikle şaşırırlar. Amerika Birleşik Devletleri, daha sonra yasal daimi ikamete ve hatta Amerikan vatandaşlığına yol açabilecek yatırım vizelerine ayrılmış birçok kategoriye sahiptir.

Yatırım Yoluyla ABD Çifte Vatandaşlığına Giriş

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğrudan vatandaşlık verebilecek hiçbir vize türü olmadığını bilmek önemlidir. Amerikan vatandaşı olmak için, sözde vatandaşlığa kabul sürecinden geçmek gerekir. Vatandaşlığa geçiş sadece daimi ikamet edenler için mümkündür. Basitçe söylemek gerekirse E-2 yatırımcı vizesi Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yaparak uygun olduğunda vatandaşlığa geçmeyi gerektirir.

EB-5 vizesi ile Yatırım Yoluyla Vatandaşlık

Daha önce belirtildiği gibi, EB-5 vizesi göçmenlik vizesi kategorisine aittir. Bu nedenle, bu vize için başvuranlar yasal daimi oturma izni almaya hak kazanırlar. Ancak, EB-5 yatırımcıları yasal daimi oturma izni olmadan önce 2 yıllık bir süre için şartlı daimi oturma iznine sahip olurlar.

Bu daimi ikamet koşulluluk süresi, EB-5 yatırımcısının , yatırım tutarını korumak ve ABD’li işçiler için 10 tam zamanlı iş pozisyonu oluşturmak dahil olmak üzere, bu vizenin gereksinimlerini tam olarak karşılamasını sağlamak için yapılır. Bu yüzden çok sayıda konuya açıklık getirmek gerekecektir.

Peki EB 5 vizesi nedir? EB-5 vizesi, yatırıma dayalı bir göçmenlik vizesidir. EB-5 göçmenlik vizesi olduğundan, başarılı başvuru sahipleri kendileri, eşleri ve 21 yaşından küçük bekar çocukları için yeşil kart alma hakkına sahiptir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yeni Nesil Vize Danışmanlık Hizmetleri

Yeni Nesil Vize Danışmanlık Hizmetleri

İş Güvenliği ile Kazalara Karşı Önlem Alın

İş Güvenliği ile Kazalara Karşı Önlem Alın

Rusya’da Dil Kursu

Rusya’da Dil Kursu

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir