Kadın ve Erkek Paltoları Hangi Kumaştan Yapılır?

Kadın ve Erkek Paltoları Hangi Kumaştan Yapılır?

Gabardin, dimi örgü kullanılarak merinos yününden yapılır. Yoğun, sağlam, aşınmaya dayanıklı, su itici tek renkli malzeme. Kırışmaz. Hafif katlar için uygundur. Buklet, sentetik ipliklerin eklenmesiyle karmaşık bir dokuma ile yapılır. Ön tarafı kabarık, sıcak tutan keten. Kumaş alanlar. Gevşek yapı, kir görünümüne katkıda bulunur. Sık sürtünme alanında ponponlar oluşur ve iplikler çıkar. Drap, açık tüylü, yoğun ve ağır bir kumaştır. Isıyı mükemmel şekilde tutar ve havanın geçmesine izin vermez. Suni ve sentetik lifler genellikle mukavemet ve statikliği azaltmak için eklenir. Kaşmir pahalı bir kumaştır, bazen doğal lifler yapay olanlarla karıştırılır. En iyi liflerin dimi örgüsünden elde edilir.

Kumaş Alan. Bir parça iplik alın ve ateşe verin. Doğal elyaf hızla parlar ve yavaş yanar. Söndüğünde yanmış saç kokusu hissedilir ve yanmış iplik kolayca toz haline gelir. Yapay lifler içeren malzeme arkasında bir polimer damlası bırakacaktır. Bir kumaş parçasını buruşturmanız ve duygularınızı dinlemeniz gerekir. Sentetik elyaf kayar ve hoş olmayan tüyleri diken diken eden bir taşlama sesi çıkarır. Bu sırada statik elektrik belirir, bir çatırtı sesi duyulur. Karanlıkta küçük flaşlar görülebilir. Doğal bir tuvali yoğurursanız, cilt sadece biraz karıncalanır. Kumaş. İpliğe yakından bakın. Gerçek yün dallıdır ve düzensiz bir dokuya sahiptir. Suni tekstiller veya kirlilik içeren ürünler daha pürüzsüz görünür, en ince tüyler dışarı çıkmaz. Bu nedenle, sentetik malzeme doğaldan daha dikenli ve yumuşak değildir. Kompozisyon etikette belirtilmelidir. Bir şey pahalı malzemeden yapılmışsa, örneğin, angora veya kaşmir, satın almadan önce ürün için bir sertifika istemeye değer.

Kumaş Alanlar. Yıkamak için özel sıvı ürünler veya normal şampuan kullanın. Çocuk odası çok hassas şeyler için uygundur. Yıkamadan önce tüm lekeler çıkarılır. Çoğu, ovalama alkolü ile çıkarılabilir. Yağlı lekeler bulaşık deterjanı, sıradan kirler – bir elbise fırçası ile çıkarılır. Yünlü eşyaları ıslatmayın. Yıkama işlemi suya daldırıldığı andan itibaren 45 dakikadan fazla sürmemelidir. Yünlü tekstiller yılda birkaç kez yıkanabilir. Lekeler ayrı ayrı çıkarılır, bu tür giysilerdeki kokular hızla buharlaşır. Balkona asmanız yeterli.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Fotoğraflı Dekoratif Kanvas Tablo

Fotoğraflı Dekoratif Kanvas Tablo

Banyo ve Mutfak Tadilatı Firması

Banyo ve Mutfak Tadilatı Firması

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsisi

Hayaller Dükkanı Nişan Tepsisi

Kına Gecesi Kıyafet Seçimi

Kına Gecesi Kıyafet Seçimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir